Doğa İçin Uç – Gönüllü Droneturk pilotları ile Türkiyenin Eşsiz Güzelliklerine Kuşbakışı Görünüm

Proje Gönderimi

Video seçerken öncelik sıralamamız nasıl ilerliyor ?

 1. İlk kez bu projede 4K formatı çalışacağız. Bizim için x4 veri trafiği ve iş yükü demek bu husus. Bu sebepten biraz daha özenmenizi istiyoruz.
 2. Videonuz Daha önce Doğa İçin Uç dahil herhangi bir projede yayımlanmamış olmalıdır.
 3. Doğa İçin Uç projelerinde o bölgeye ait bir video yayınlanmamış/benzer olmamalıdır
 4. Gönderdiğiniz konsept göl içeriğinde olmalıdır. Göl harici bir video lütfen göndermeyiniz.
 5. Genellikle hiç görmediğimiz, ekranlarda görünce ilgi uyandıracak farklı seçimleri yakalamaya çalışıyoruz. Bunun için Anadolu’nun reklamı yapılmamış eşsiz güzellikleri önceliğimizdir. Unutmayınız ki bir önceki projemizde 260 video alıp 36 tanesini seçtik. Görüntünün boyutu büyük olacağı için lütfen yayınlanmayacak görüntü göndermeyiniz.
 6. Video planı sağa sola , yukarı dönüşlerin olmadığı videoyu seçiyoruz. Mümkünse sadece ileri komutu ile dümdüz uçuşlar her zaman 1. önceliğimizdir.
 7. Log çekmenize gerek yok. Standart ayarlarda çekim yapınız. Minimum 4K 25Fps çekmeniz yeterlidir. Mov veya Mp4 farketmez. Sadece her zamanki klasik H264 codecki ile çekmeyi unutmayınız.
 8. Dosyaya abartılı renk atılmışsa dosyayı değerlendirmeye almıyoruz. Video talebinde 30sn lik dosya istiyoruz. Aynı bölgede 5-6 video gönderimlerini dikkate almıyoruz. Dosya 5-6 dakikalıksa dikkate almıyoruz , indirmeden siliyoruz.
 9. Dosya gönderen kullanıcılarımız peşinen görüntülerde her hangi bir ticari çıkar düşünmediğini kabul etmiştir. Bunun için formda ONAYLIYORUM kutucuğunu işaretleyerek gönderimlerini sağlamıştır. Aynı şekilde bu gönderilen görüntüleri başka bir projede kullanan üyemiz ÖMÜR BOYU tüm projelerimizden diskalifiye olacaktır. Etik olarak bir video dosyası sadece bir projede kullanılır.
 10. Değerlendirmeye alınmayan videolar bir sonraki projede kullanılabilir. Bunun için arşivimizde saklı kalmaktadır.
 11. Zipleyip gönderdim, siz arasından iyi olanı seçersiniz dediğiniz her dosya içeriği bakılmaksızın silinecektir. Formda İl / İlçe / Dağ Adı / Adınız-Soyadınız ı yazmayı unutmayınız ve göndereceğiniz dosyalara aşağıdaki gibi isimlendirme yaparak yollayınız.
  bolu-yedigoller-mustafakacan.mp4
 12. Değerlendirmeye alınan kullanıcıların köşede daha önceki videolarda olduğu gibi İL / Çekimi yapılan mekan ve en altta ismi belirtilen font ve büyüklükte standart olarak yer verilecektir. İsimlerde kesinlikle firma ismi yazılmamaktadır. Katılımlar şahsa özeldir. Değerlendirmeye alınan kullanıcılarımıza TEMA Vakfı tarafından kendi ismine 1 adet fidan dikilecek ve buna ait resmi sertifikası gönderilecektir.Doğa İçin Uç ekibi olarak ülkemizin tanıtımı misyonu ile tüm platformlarca desteklenen ve büyük ilgi duyulan projemize sağladığınız katkıdan dolayı teşekkür ederiz.